Firmowa strona internetowa to podstawowa funkcjonowania współczesnego biznesu. Żeby była skutecznym narzędziem do generowania konwersji i pozyskiwania nowych klientów, musi być regularnie aktualizowana. W tym celu warto założyć bloga firmowego, który pomoże Ci wypromować swój biznes w internecie. Zobacz, jakie korzyści niesie za sobą regularne publikowanie wpisów!

Wciąż istnieje spora grupa przedsiębiorców, którzy sceptycznie podchodzą do prowadzenia bloga. Wśród nich panuje błędne przekonanie, że blogowanie w dalszym ciągu jest formą wirtualnego pamiętnika do dzielenia się osobistymi przemyśleniami z innymi użytkownikami. Tymczasem na przestrzeni lat sporo się zmieniło, a blog stał się skutecznym narzędziem wykorzystywanym w content marketingu.

Kiedy warto założyć firmowego bloga?

O rosnącej popularności tej formy komunikacji świadczy fakt, że obecnie niemalże na każdej stronie internetowej znajdziesz zakładkę z blogiem. Dotyczy to zarówno niewielkich, lokalnych biznesów, jak i dużych korporacji, prowadzących działalność na szeroką skalę. Trudno się temu dziwić, gdyż prowadzenie firmowego bloga niesie za sobą szereg korzyści, które mogą się przełożyć na wzrost generowanych zysków. Wszystko zależy jednak od jakości i rodzaju publikowanych treści, a także regularnego aktualizowania wpisów.

Jakie firmy powinny się zdecydować na taką formę promocji? Blog to uniwersalne rozwiązanie niezależnie od tego, w jakiej branży działa Twoje przedsiębiorstwo. Sprawdzi się zarówno w przypadku sklepów internetowych, jak i firm usługowych oraz każdej innej działalności. W jaki sposób prowadzenie bloga pomoże Ci w rozwijaniu biznesu? Poznaj 5 najważniejszych zalet!

Prowadzenie bloga firmowego

Najważniejsze korzyści prowadzenia firmowego bloga

Zastanawiasz się nad założeniem bloga, ale nie jesteś przekonany do takiej formy promocji marki? Zobacz, jak regularne publikowanie wartościowych treści wpłynie na Twój biznes! Dlaczego warto prowadzić firmowego bloga i jakie niesie to za sobą korzyści?

1.     Kreowanie wizerunku eksperta

Klienci chętniej korzystają z usług firm, do których mają zaufanie. Publikując wartościowe wpisy związane z Twoją branżą pokazujesz, że znasz się na tym, co robisz. Jest to sygnał dla odbiorców, że mają do czynienia z ekspertem w swojej dziedzinie i mogą liczyć na fachową pomoc specjalisty. Takie działania pozwolą Ci też wyróżnić się na tle konkurencji i mogą zadecydować o tym, że klient wybierze Twoją ofertę spośród innych firm, działających w tej samej branży. Eksperckie artykuły blogowe korzystnie wpłyną na wizerunek Twojej marki i przełożą się na wzrost jej wiarygodności. To szczególnie ważne w przypadku nowych biznesów, które dopiero się rozwijają i muszą pracować nad zbudowaniem pozycji w branży.

2.     Wspieranie pozycjonowania

Prowadzenie firmowego bloga ma korzystny wpływ na działania SEO. Google punktuje strony, które są na bieżąco aktualizowane i dostarczają wartościowych treści. Regularne publikowanie nowych tekstów sprawi, że Twoja witryna znacznie szybciej osiągnie wysoką pozycję w wyszukiwarce i stanie się widoczna na tle konkurencji. Jakie korzyści w kontekście pozycjonowania niesie za sobą prowadzenie bloga?

  • Budowanie długiego ogona – generowanie ruchu z fraz long tail to sposób na pozyskanie dodatkowych klientów. Wielu użytkowników wpisuje w wyszukiwarkę wielowyrazowe zapytania, które mają ich ukierunkować na pozyskanie informacji o konkretnych usługach i produktach. Artykuły blogowe są doskonałym rozwiązaniem, aby przemycić w nich frazy long tail, składające się z więcej niż dwóch słów, określających konkretne intencje.
  • Realizacja strategii link buildingu – wartościowe wpisy blogowe są szansą na pozyskanie linków. Użytkownicy udostępniający artykuły w social mediach generują dodatkowy ruch i w naturalny sposób rozpowszechniają informacje o Twojej marce. Treści blogowe umożliwiają wdrożenie linkowania wewnętrznego z przekierowaniem na poszczególne podstrony. W ten sposób nie tylko korzystnie wpływają na pozycjonowanie, ale i zapobiegają kanibalizacji fraz.
  • Nasycenie strony frazami kluczowymi – im bardziej rozbudowane treści na stronie, tym więcej frazy kluczowych możesz na niej umieścić. Trzeba to jednak robić z rozwagą, gdyż nadmierne przesycenie słowami kluczowymi zostanie zinterpretowane przez algorytmy Google jako spam. Takie strony są uznawane za mało wartościowe, przez co tracą pozycję w rankingu. Dzięki artykułom blogowym jesteś w stanie w naturalny sposób nasycać witrynę dodatkowymi frazami, wspierając tym samym potencjał działań pozycjonujących. Ważne przy tym, aby publikowane teksty SEO były właściwie zoptymalizowane nie tylko pod kątem wyszukiwarki, ale i użytkowników.
  • Dodatkowe premie od Google – roboty Google są coraz bardziej zaawansowane i skuteczniej analizują strony pod względem użyteczności. Słabej jakości treści, skupiające się tylko na przemyceniu fraz kluczowych i nieniosące żadnej wartości dla użytkowników, są wyświetlane na niższej pozycji. Google punktuje też strony, które są na bieżąco aktualizowane, gdyż dla algorytmów to sygnał, że witryna ciągle się rozwija.

Regularne publikowanie merytorycznych i odpowiednio zoptymalizowanych tekstów sprawi, że Twoja strona szybko osiągnie wysoką pozycję w wyszukiwarce. Kluczem do sukcesu jest systematyczność oraz wysokiej jakości content, który dostarczy użytkownikom wartościowych informacji.

3.     Pozyskiwanie nowych klientów

Prowadzenie bloga to rozwiązanie, które zapewni Twojej firmie dopływ nowych klientów. Jest to związane ze wzrostem potencjału firmy pod względem SEO, dzięki czemu strona stanie się lepiej widoczna w sieci. Wartościowy blog stanowi także skarbnicę wiedzy dla użytkowników, którzy szukają w intrenecie informacji o konkretnych produktach i usługach. Jeśli na Twojej stronie znajdą rozwiązanie swojego problemu, istnieje spora szansa, że skorzystają z Twojej oferty. Blog jest też świetnym narzędziem do komunikacji z odbiorcami i zbudowania z nimi trwałych relacji.  Wchodzenie w interakcje z użytkownikami poprzez komentarze stwarza szansę wymiany doświadczeń i poznania potrzeb potencjalnych klientów.

4.     Gotowe treści na social media

Równie ważne dla promowania marki w internecie są firmowe profile w social mediach. One także powinny być na bieżąco aktualizowane i zawierać treści angażujące użytkowników do podjęcia określonych działań. Artykuły blogowe to gotowy content na media społecznościowe i sposób przyciągnięcie ruchu organicznego. Dzięki temu jeszcze bardziej wzmocnisz wizerunek eksperta, poznasz opinie użytkowników i zdobędziesz szansę na pozyskanie wartościowych linków.

Blog firmowy

Jak wykorzystać potencjał bloga firmowego w działaniach marketingowych?

Prowadzenie bloga firmowego niesie za sobą liczne korzyści. Kluczem do sukcesu jest systematyczność oraz dbanie o jakość publikowanych treści. Skuteczne artykuły blogowe powinny być nie tylko merytoryczne i ciekawe dla użytkowników, ale i zoptymalizowane pod kątem SEO. Ważna jest także długość tekstów oraz odpowiedni dobór fraz kluczowych i umiejętne nasycenie nimi treści. Planowanie strategii publikacji artykułów blogowych powinno być więc poprzedzone dokładną analizą konkurencji oraz zweryfikowaniem potrzeb klientów. Wdrożone działania z pewnością przyniosą oczekiwane efekty w postaci lepszej pozycji strony i poprawy wskaźników konwersji.

Potrzebujesz wartościowych wpisów na firmowego bloga? Skontaktuj się z nami!